Допоміжні матеріали для водорозчинних фарб - невід'ємна частина живопису акриловими фарбами, аквареллю та гуашшю. Вони підсилюють, модифікують і доповнюють характеристики водорозчинних фарб і підрозділяються на категорії - грунти, добавки і лаки. Деякі з цих продуктів можуть використовуватися також для роботи з олійними фарбами і фарбами для декоративної творчості та хобі.

  • Грунт акриловий або акрилова грунтовка - мало компонентний матеріал, позбавлений жирних сполучних. Використовується для підготовки надмірно поглинаючих і недостатньо однорідних поверхонь. Ідеальна основа не тільки для акрилового живопису. Універсальний матеріал, що підходить для будь-якої техніки. Багатокомпонентні матеріали, такі як фарби на олійній або смоляний основі (жирні сполучні), згідно найдавнішого правила живопису, потрібно наносити поверх мало компонентних. Це робить акриловий грунт незамінним готовим матеріалом з різноманітним застосуванням.
  • Добавки (медіуми) - акрилові сполучні, позбавлені пігментів. У певній кількості змінюють початковий стан фарб (в'язкість, плинність, час висихання) і дозволяють отримати особливі ефекти (блиск, матовість, об'єм, фактурність)
  • Лаки - призначені для захисту і збереження робіт, виконаних водорозчинними фарбами. Надає картинам велику жвавість і повністю захищає від зовнішніх впливів.