Декупаж - техніка декорування поверхні шляхом наклеювання вирізаних поліграфічних картинок (серветок, газет і т.п.) і подальше покриття лаком для захисту готової роботи від зовнішніх впливів.

У наш час ця стародавня техніка широко застосовується при декоруванні предметів побуту, посуду, а також при створенні ексклюзивних предметів інтер'єру, при оформленні одягу і виготовленні модних аксесуарів. Зараз до традиційної техніки додався декупаж з серветок, друкованих картинок різного змісту, з тканин і на тканинах, тривимірний декупаж.

Різноманітність матеріалів дозволяє декорувати будь-яку поверхню: дерево, кераміку, тканину, метал, свічки та інше.

Загальні рекомендації для техніки декупажу твердих поверхонь:

1. На суху і чисту поверхню широким плоским пензлем нанести акриловий грунт, який забезпечує ідеальне покриття, покращує зчеплення, запобігає появі плям на пористих поверхнях.
2. На висохлу грунтовану поверхню нанести кілька шарів акрилової фарби обраного для фону кольору. 3. Вирізати вибраний мотив (декупажні картинки, верхній барвистий шар багатошарових серветок, старі газети і т.п.). Мотив накладається на поверхню і за допомогою губки просочується зверху клеєм для декупажу. 4. Для захисту поверхні на готовий висохлий малюнок в кілька шарів наноситься акриловий лак для декупажу.

Загальні рекомендації для техніки декупажу по тканині: слід пам'ятати, що для текстилю допускається тільки делікатне ручне прання при температурі не вище 40 ° C, витримує 15-20 циклів.
1. Тканина необхідно випрати і пропрасувати праскою. 2. Вирізаний мотив приклеюється на ділянку тканини шляхом просочування клеєм для декупажу по тканині, стійким до прання в делікатному режимі 3. Необхідно закріпити готовий малюнок, попрасувавши виріб гарячою праскою з виворітного боку або з лицьового боку через тонку тканину.