Лаки для штучного старіння Maimeri - лаки для патинування і кракелюра від Maimeri.
Техніка патинування і кракелюра чи інакше "старіння" поверхонь - реставраційна техніка штучного надання поверхням робіт зістареного (потемнілого і розтрісканого) вигляду. Сучасні матеріали зробили цей процес доступним практично для кожного, навіть починаючих художника або декоратора. Але дана техніка - одна з найбільш складних і примхливих з усіх декоративних технік.
Матеріали Maimeri для техніки "старіння" - лаки для патинування і кракелюрного ефекту (розтріскування):

  • 678 Лак патинуючий Maimeri - лак, що надає картинам старий вигляд. На основі розчинника. Утворює щільну, стійку до подряпин плівку. З плином часу поступово жовтіє. Також використовується як основа, на яку наноситься лак, дає кракелюр
  • 688 Лак кракелюрний Maimeri - лак на водній основі, що створює ефект розтріскування, який утворюється несумісністю двох продуктів: патинуючого лаку на основі розчинника і кракелюрного лаку на водній основі. Тонкий шар патинуючого лаку 678 повинен висохнути не повністю, липнути, але не залишати слідів на пальцях. Потім наноситься товстий шар кракелюрного лаку 688, який утворює безліч дрібних тріщин під час висихання. Струменем гарячого повітря (сушка феном) можна збільшити глибину тріщин.

Користуючись спеціальними продуктами Maimeri для отримання особливих ефектів (кракелюра, покриття бронзою або золочення), надзвичайно важливо точно дотримуватися інструкцій і рекомендацій по правильному використанню. Дані роботи вимагають професійних знань і досвіду.

ВАЖЛИВО: ефект розтріскування утворюється несумісністю двох продуктів: на основі розчинника (678) і на водній основі (688). Тонкий шар лаку 678 повинен висохнути не повністю, липнути, але не залишати слідів на пальцях. Потім наноситься товстий шар лаку 688, який утворює безліч дрібних тріщин під час висихання. Струменем гарячого повітря (сушка феном) можна збільшити глибину тріщин.