Клея для реставрації Kremer - природні клея тваринного походження, що застосовуються в реставраційній практиці.

Існує два основних типи клеїв тваринного походження:

  •   Шкурні (мездрові) клеї - найбільш міцні і універсальні клеї з точки зору широкого застосування. Отримують з колагенових матеріалів, присутніх в шкурі і сполучних тканинах (мездрі). У водному розчині шкурніі клеї зазвичай виявляються практично нейтральними в реакції - діапазон pH від 6,4 до 7,4;
  •  Кісткові клеї - не так універсальні, як шкурні, мають середню і меншу міцність. Отримують з колагену, присутнього в структурі кісток. У водному розчині кісткові клеї зазвичай слабокислі в діапазоні pH від 5,8 до 6,2.

Загальні властивості: колір від світло-коричневого до темно-коричневого; поставляються в основному в подрібненому вигляді - в гранулах, пластівцях або порошкоподібному стані. Середній вміст вологи в тваринному клеї лежить в діапазоні від 11% до 14% (втрата у вазі), з невеликими коливаннями через зміни відносної вологості. Зміст золи від 3% до 4,5% вважається нормальним.

Застосовуються в техніці золочення, клею для паперу, шовку, бавовни, вовни, виготовлення паперових виробів (палітурки книжок), для дерева, музичних інструментів.