Дамара - бліда, жовтувата, легко ламка смола з чистими краями. Отримують шляхом підрізання дерев і збору накопиченої смоли. Містить близько 40% смоли, розчинної в спирті (альфа-смола), і близько 22% смоли, не розчинної в спирті (бета-смола), близько 23% дамаровой кислоти і 2,5% води. Володіє легким запахом завдяки вмісту невеликої кількості ефірних масел.

Дамара трохи твердіше, ніж каніфоль, починає розм'якшуватися при температурі близько 90 ° С і плавиться при температурі близько 180 ° С. Розчиняється в спирті і ефірі лише частково і добре розчиняється в скипидарні олії, хлороформі, сірковуглеці і петролейном ефірі. У 80% розчині хлоралгідрату смола тільки набухає без розчинення.

Дамара незамінна при пріготуванні легких, прозорих и легко летючих лаків. Вікорістовується в якості завершального лаку в олійному та темперному живописі. Такоже використовується в олійному живописі в якості добавки або розчинника, який збільшує час висихання. При приготуванні лаків або фарб слід використовувати скипидар вісокої якості (подвійної ректіфікації). Смола розчиняється в холодному вигляді при частому перемішуванні. При зберіганні в темних пляшках розчин дамари стабільнішій, ніж під впливом світла. Подальше розведення слід проводити тілько тим розчинники, який використовувався для розчинення смоли.