Золочення - нанесення на предмет тонкого шару золота або його імітації у декоративних, захисних або захисно-декоративних цілях.
Існують два види золочення - сусальним золотом і поталлю:

  • Сусальне золото - натуральне золото в формі найтонших листів, покладених в книжки. Підходить для використання практично на будь-яких поверхнях - дерево, скло, кераміка, мармур, фарфор, метал, гіпс, полотно, барвистий шар і ін. Сусальне золото не окислюється і не тьмяніє і може використовувати для золочення предметів всередині і зовні приміщень
  • Поталь - імітація сусального золота у вигляді листів золотистої фольги, яка не містить дорогоцінних металів. Поталь отримують зі сплаву міді та цинку, або алюмінію. Поверхні, які підходять для нанесення поталі: дерево, скло, кераміка, фарфор, метал, картон, гіпс, полотно, барвистий шар і ін. Поталь застосовується тільки всередині приміщення, з часом вона тьмяніє і окислюється навіть під покриттям.

Також існують сусальне срібло, срібна і мідна поталі.

Методи золочення:

  • Клейове золочення - професійна техніка левкасу (золочення на полімент, золочення на левкасі). Клейова основа - левкас - суміш клею і крейди. Застосовується для золочення всередині приміщення, в основному - дерев'яних виробів (золочення ікон)
  • Масляне золочення - професійна техніка (золочення на мордан, морданне золочення) для будь-яких поверхонь. Клейова основа - мордан- олійний клей. Застосовується для реставрації, золочення предметів всередині і зовні приміщення
  • Золочення на сумішах - полегшена техніка для любителів і початківців. Клейова основа - готові суміші (на водній або спиртовій основі). Перед нанесенням суміші поверхня покривається грунтом, потім відполірувується, після чого наноситься 1-2 тонких шару клейової суміші. Коли суміш стане злегка липкою, накладаються листи золота або поталі.