Полотно - тканина з рослинних або синтетичних волокон, яка є найпопулярнішою і широко використовуваною основою для олійного та акрилового живопису.

По виду матеріалу розрізняють:

  • Лляне полотно - універсальне і найпопулярніше полотно. Багато століть Великі майстри писали свої шедеври на лляних полотнах. Льон - дуже міцний матеріал з високим коефіцієнт стирання. Стійкий до різних деформацій в процесі впливу температур або вологості. Живописні твори мають органічну красу завдяки "живій" фактурі. Може мати різну фактуру - від гладкої до грубозернистої. Лляне полотно дорожче бавовняного.
  • Бавовняне полотно - також популярне серед художників. Як матеріал для полотен з'явився порівняно недавно. Його ціна нижче, чим у лляного. Фактура бавовняного полотна більш рівна і гладка. На ньому зручно писати картини в будь-якій техніці. Але бавовна схильна до накопичення вологи, легко піддається механічній впливу і з часом може провисати.
  • Синтетичні і комбінований полотна - з'явилися зовсім недавно. Поліестер стійкий, міцний і не чутливий до впливу олійних фарб, чим перевершує льон і бавовну. Повна відсутність фактури робить матеріал абсолютно гладким.

По фактурі або зернистості полотен розрізняють:

  •  Дрібнозернисте полотно - майже гладке полотно з дуже дрібнозернистої фактурою. Чудово підходить для гладких, акуратних, тонких робіт, для багатошарової техніки лесирування - техніки нанесення прозорих шарів фарб, портретного живопису.
  • Середньозернисте полотно - універсальне і найбільш затребуване полотно для більшості технік живопису. Чудово підходить як для пастозної, так і для лесирувальної технік. Буде більш зручним для починаючих художників.
  • Грубозернисте полотно - полотно з чітко вираженою фактурою переплетень ниток. Чудово підходить для пастозного живопису, для роботи мастихіном. Добре тримає фактурний живопис без видимої деформації.

Готові, натягнуті на підрамник або наклеєні на картон, полотна рекомендуються для початківців і професійних художників. Рулонні полотна для самостійного натягування на підрамник призначені для професійних художників.