Художній папір - спеціальний тип паперу, волокнистий матеріал з мінеральними добавками у вигляді листів для малювання, доступний для проникнення повітря, вологи і фарб.

Властивості паперу залежать від природи рослинних волокон, їх складу і характеру обробки, наповнювача, проклейки, а також технології виробництва.

Основні характеристики паперу:

  • Щільність паперу- вимірюється в грамах на метр квадратний. Наприклад, якщо вказана щільність паперу 200 г/м2, це означає, що лист розміром 1 метр на 1 метр важить 200 грам. Для художніх робіт випускається папір щільністю від 90 г/м2 (тонкий папір для малювання та пастелі) до 350 г/м2 (художній картон). Чим щільніше папір, тим краще вона підходить для важких художніх фарб - акрилових і олійних.
  • Текстура паперу - гладка, середня, дрібна зернистість, велика зернистість або торшон-малюнок на поверхні паперу визначає, для яких технік краще підходить папір. Більш гладка текстура - зручна для деталізації, для ескізів і акварелі, фактурна - для пастелі та акрилової і олійного живопису, для експресивних технік.


Уміння орієнтуватися в основних характеристиках паперу необхідно як для професійних, так і для художників-початківців для оптимальної реалізації творчих задумів.